برگزاری نخستین همایش ملی تازه های مدیریت در رشت

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ؛ دبیر علمی این همایش گفت: ۴۳۵ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه رسید که ۱۷۱ مقاله به وسیله هیات داوران انتخاب شد.
گودرز وند چگینی با بیان اینکه ۵۰۰ نفر از استادان ، محققان و دانشجوبان دانشگاههای مختلف کشور در این همایش حضور داشتند افزود: ۴۴ مقاله در ۳ بخش به صورت سخنرانی در همایش ارائه شد.
وی با اشاره به اینکه دستیابی به تازه های مدیریت در بخش های مختلف هدف این همایش بود افزود: این امر با تبادل اطلاعات بین محققان و پژوهشگران محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی – واحد رشت ، محمدحسین سرورالدین رئیس منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی  در اولین همایش ملی تازه های مدیریت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت دستیابی به دانش علمی را بسیار حائز اهمیت دانست گفت : دستیابی افراد در هر حوزه به اطلاعات و تازه های علمی موجب پیشرفت و پیشی گرفتن از دیگران می شود .
وی مدیریت را یکی از هنرهای علمی و بسیار تعیین کننده دانست و بیان داشت : مدیر علاوه بر داشتن معلومات لازم در بخش های مختلف باید به طور ذاتی دارای فن و هنر مدیریت باشد .
وی با بیان این که موفقیت در مدیریت تنها با تحصیلات عالی به دست نمی آید ، اظهار داشت : مدیر باید ذاتا بذر مستعدی در مدیریت داشته باشد تا در شرایط مناسب شکوفا شود .
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ادامه داد : پیشرفت یک مدیر به استعدادهایش بستگی دارد در غیر اینصورت نمی تواند در کارش موفق شود .
سرورالدین با بیان این که مدیریت در بین علوم دیگر ویژگی های خاصی دارد ، تصریح کرد : مدیریت از بحث های مهمی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد

 .

سرپرست حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز در اولین همایش ملی تازه های مدیریت گفت : سخنان امام علی (ع) و ائمه معصومین در رابطه با مدیر و شرایط رهبر الهام بخش و چراغ روشن در مسیر راه است .
علی محمدی ترکاشوند  با اشاره به سخنان مولای متقیان حضرت علی (ع) افزود : تمرکز بر امور ، عدم سرگردانی ، وابسته نبودن به گروه ها ، استواری در عمل ، راستی گفتار ، آخرت اندیشی ، ژرف اندیشی ، اهل عمل بودن و … از ویژگی های یک مدیر است .
وی برگزاری این همایش ها را بسیار حائز اهیمت دانست و اظهار داشت : ما نیاز داریم که ایده های نو را مطرح و از ایده های دیگران نیز استفاده کنیم .
دکتر  مهرداد گودرزوند چگینی در حاشیه برگزاری اولین همایش ملی تازه های مدیریت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی – واحد رشت ، با بیان اهمیت تحقیق و پژوهش افزود : بسیاری از کشورهای فاقد منابع زیر زمینی به پژوهش ها توجه دارند و مبنای را بر سرمایه های منقول و غیر منقول نمی گذارند .
رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ادامه داد : چگونگی رشد و تعالی انسانی در جامعه و به طور کلی ارتقاء ارزش های انسانی بحث های مدیریت است .
وی مسوولیت پذیری اجتماعی و اصول اخلاق حرفه ای را از موارد مدیریتی عنوان و اظهار کرد : فن مدیریت ، هدایت ، استعدادیابی و چگونگی کیفی سازی خدمات و محصولات از جمله وظایف مدیران است .
دکتر گودرزوند چگینی در رابطه با برگزاری همایش تازه های مدیریت خاطر نشان ساخت : این همایش با دریافت مجوز از معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور با همکاری آب منطقه ای استان گیلان و با هدف دستیابی به تازه های مدیریت و تبادل اطلاعات بین صاحبنظران علم مدیریت در حال برگزاری است .
وی با بیان این که ۴۳۵ مقاله از محققان ، صاحبنظران و متخصصان کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده ، بیان داشت : از این تعداد مقالات یکصد و ۷۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته که ۴۴ مقاله در صبح و عصر امروز به صورت سخنرانی ارایه می شود .
دبیر اولین همایش ملی تازه های مدیریت در رشت اظهار داشت : مدیریت دانش ، مسوولیت اجتماعی ، کارآفرینی سازمانی ، اخلاق و رضایت مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری از جمله موضوعات این مقالات است .
در همایش یاد شده نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان دانشگاه حضور داشتند .

با برچسب: , , ,
پست شده در وبلاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


آرشیو مطالب