باز هم آتش

باسلام
آتش سوزی امروز بهانه ای شد تا در سایت مطلبی قرار دهیم. البته مسائل زیادی باید در سایت قرار گیرد ولی بدلیل کمبود وقت و فراموشی متاسفانه سایت دیر به دیر بروزرسانی می گردد. اگر دوستان اخبار یا مقالاتی درباره لوشان دارند در بخش تماس با ما عنوان کرده تا در سایت منتشر کنیم.
آتش سوزی امروز جمعه حدود ساعت ۱۱:۳۰ در نیزارهای سمت شمالی رودخانه قبل از پل آجری اتفاق افتاد. علت آن نیز هنوز برای ما مشخص نیست. خسارت وارده نیز هنوز دقیق برآورد نشده است.
ولی علت نوشتن این مطلب بی برنامگی مسئولان در اینگونه اتفاقات است. چون مردم با حضور خود و کمک به خاموش کردن آتش نقش خود را ایفا نمودند. اگر تا الان برنامه برای پیشگیری یا رفع اینگونه حوادث وجود نداشته ، بهتر است از این به بعد برای هر حادثه ای برنامه ریزی شود. ( ۲۱ اسفند سال ۱۳۹۱ نیز مطلبی را درباره ضعف سیستم آتش نشانی شهر لوشان نوشته بودیم و متذکر شدیم )

برای نمونه تشکیل ستاد بحران ، ستاد پدافند غیرعامل ، ستاد دفاع غیرنظامی ، و . . .
همچنین یادآور می شویم علت یکسری از آتش سوزی ها ، معتادان پرخطر هستند که تاکنون حوادث بسیاری را رقم زده اند. پس حتی توجه به این نکته نیز می تواند جزو برنامه های پیشگیری باشد.
از سوی دیگر لزوم تشکیل و سازماندهی گروههای مردمی که همیشه به محل حادثه نزدیک هستند بسیار به چشم می آید. بهترین حالت ورود نیروهای مردمی بسیج در اینگونه مواقع می باشد. بسیج با نیروهای مردمی و آموزش دیده و با وجود پایگاههای فراوان در سطح شهر یک نیروی بالقوه برای مقابله با حوادث می باشد.
برنامه ریزی برای حضور به موقع ، با آگاهی و مجهز بسیج برای مقابله با بحران هایی نظیر آتش سوزی ، زلزله ، سیل و دیگر بلایای طبیعی و غیرطبیعی وظیفه مسئولان می باشد و کاهش خسارات و تلفات انسانی را به دنبال خواهد داشت.

loshan

۱

loshan-2

۱

loshan-3

با برچسب: , , , , , ,
پست شده در وبلاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


آرشیو مطالب