کاسبان اربعین

باسلام :

امام خمینی فرمودند : (( قلمی فایده دارد که بیدارگر توده های مردم باشد )). در این روزهای مانده به اربعین حسینی اتفاقات عجیبی در کشورمان رخ داد که نتوانستم ساده از کنارش بگذرم و چیزی ننویسم. متاسفانه افرادی که از زائران حسینی سوءاستفاده کردند کم نبودند و باعث شدند هزینه این سفر معنوی بسیار بالا رود که سردمدار اینها خود دولت بود. حتی حاج آقا پناهیان در برنامه تلویزیونی سمت خدا نیز به این قضیه اعتراض کردند.

حالا ما لیست هزینه های تحمیلی به زائر ایرانی قبل از خروج از مرز را بررسی می کنیم تا قضیه شفاف تر بشه :

هزینه صدور یا تمدید گذرنامه: ۱۱۰ هزار تومان

هزینه گواهی امضاء برای دانشجویان یا رضایت همسر : ۲۷ هزار تومان

هزینه تهیه عکس و رفت و آمد به پلیس+۱۰ : ۲۰ هزار تومان

هزینه ویزا +بیمه+حق دفتر+ثبت نام اینترنتی+رفت و آمد : ۲۰۰ هزار تومان

هزینه اضافه بلیط اتوبوس تا مهران (رفت و برگشت) : ۱۵۰ هزارتومان

عوارض مرز مهران : ۱۲۵۰۰ تومان

پارکینگ مهران : شنیده شده روزی ۵۰۰۰ تومان که برای یک هفته ۳۵۰۰۰ تومان

تا اینجا شد حدود ۵۰۰ هزار تومان

با توجه به اینکه مردم جنگ زده عراق که هم اکنون نیز در حال جنگ با داعش هستند در این شرایط سخت سعی می کنند تا هزینه های این سفر را برای زائران کم کنند و در طول مسیر جا و غذا را رایگان در اختیار زوار قرار دهند ، آن هم نه برای دو میلیون نفر بلکه برای بیست میلیون نفر پس چرا ما برعکس داریم هزینه های این سفر را برای زوار افزایش می دهیم.

به هزینه های اضافه باید برخورد سلیقه ای دفاتر زیارتی و دفاتر پلیس+۱۰ را نیز اضافه کنیم که هزینه هایی روی دست زوار گذاشت! بعضی هم فرصت طلب هستند مثل تراکتورهایی که پارسال توی پارکینگ مهران بابت خارج کردن ماشین ها از گل پولهای عجیبی می گرفتند . بعضی هم ویزای جعلی به زوار فروختند. اضافه نرخ بلیط هواپیما تا ۵۰۰ هزارتومن نیز بالا رفت.

همه این مشکلات بخاطر اینه که هنوز اهمیت این پیاده روی اربعین رو درک نکردند. این همایش یک زیارت یا یک پیاده روی نیست بلکه این یک مانور آمادگی ظهور است. وقتی ۲۰ میلیون شیعه چنین عاشقانه با تحمل این سختی ها در کربلا جمع میشن پس وقتی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) ظهور کنند و فراخوان دهند دیگه حضور میلیونی شیعیان تعجبی نداره. اون روز دیگه ویزا و گذرنامه و …. ارزشی نداره و شیعیان پای پیاده هم شده خود رو میرسونن.

ان شاء الله که تا سال دیگه امام زمان ظهور کنه یا دولتی در راس کار قرار بگیره که اهمیت همایش بزرگ پیاده روی اربعین رو درک کنه!

با برچسب: , , , , , , , , , ,
پست شده در وبلاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


آرشیو مطالب