مانع قطع درختان کارخانه سیمان لوشان شوید

جمعی از کارگران کارخانه تعطیل شده ۳۰۰ تنی سیمان لوشان در تماس با ایلنا از قطع حدود ۱۶۰ درخت چنار ۶۰ ساله این واحد تولیدی وسوزاندن ریشه این در ختان توسط عوامل کارفرمایی خبر دادند.

به گفته این کارگران کارخانه سیمان لوشان که حدودا ۳۶ ماه پیش به بهانه مستهلک بودن و نداشتن توجیه اقتصادی تعطیل شده است، حدود ۵ هکتار فضای سبز دارد که دارای درختان چنار ،زیتون وسرو ۶۰ ساله است.

از قرار معلوم، این کارخانه صنعتی بعد از تعطیلی و بیکاری حدود ۱۸۰ کارگر آن وضعیت بلاتکلیفی دارد که اخیرا عوامل کارفرما با مجوز شهرداری وشورای شهر شروع به قطع وسوزاندن ریشه حدود ۱۶۰ اصله درخت چنار به دلایل نامعلومی کرده است و همین اتفاق نارضایتی کارگران واهالی شهر لوشان در شهرستان رودبار استان گیلان را فراهم کرده است .

این کارگران با ارسال طوماری خطاب به مقامات ارشد دولتی بویژه سازمان محیط زیست، خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار این کارخانه درباره قطع وسوزاندن ریشه درختان این کارخانه شده‌اند.

در بخشی از این نامه که به امضای برخی کارگران سابق این کارخانه واهالی شهر لوشان رسیده آمده است: علاوه بر قطع درختان کهن سال حدود ۱۹ کارگری که در این کارخانه برای محافظت از کارخانه و نگهداری از فضای سبز هنوز در کارخانه باقی مانده اند اجازه آبیاری درختان وسایر فضای سبز ۵ هکتاری کارخانه را ندارند و در صورت ادامه این وضعیت به طور کل پوشش گیاهی کارخانه از بین می رود.

همچنین در این طومار آمده است: متأسفانه وقتی دیده می‌شود در یک کارخانه که زمانی تنها محل در آمده اهالی یک منطقه بوده وکارگران آن سالها عمر خود را برای نگهداری پوشش گیاهی محل کار خود کرده اند اقدام به قطع وسوزاندن درختان نه با مواضع مسئولان عالی رتبه کشور درراستای توجه به محیط زیست همخوانی ندارد.

در ادامه نامه، کارگران وضعیت فعلی را حاصل ناکارآمدی سیاست‌های مدیریتی دانسته‌اند و افزوده‌اند: جدا از وضعیت اسفبار فضای سبز کارخانه که توسط مسئولان شهرداری ومحیط زیست پی گیری نمی شود درباره فروش قطعات و ماشین آلات سالم کارخانه به جای ضایعات چه از طریق رسانه ها و چه به صورت کتبی و شفاهی نامه نگاریهایی با مسئولان انجام داده ایم که متاسفانه با بی توجه ای مسئولان هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم واین روند همچنان در این واحد ادامه دارد.

در پایان این نامه می‌خوانیم: ما کارگران سابق سیمان لوشان وجمعی از اهالی شهر لوشان که در شرایط فعلی اقتصاد کشور برای آینده شغلی خود وفرزندانمان نگرانیم ضمن در خواست جلوگیری از تخریب این واحد تولیدی وقطع و سوزاندن درختان آن در عین حال از مسئولان می خواهیم این کارخانه را به نوعی دوباره بازگشایی کنند.

منبع : ایلنا

متاسفانه با سوءمدیریت ، درختان زیتون خانه مدیرعامل جنب شهرداری نیز در حال خشک شدن هستند.

با برچسب: , , , ,
پست شده در وبلاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


آرشیو مطالب